Medicana Hastaneleri’nde Doğum Paketi

Sompo Sigorta Medicana Hastaneleri’nde Doğum Paketi

1/26/20242 min read

doğum sigortası
doğum sigortası

"Medicana Hastaneleri’nde Doğum Paketi: Güvence ve Avantajlar

Medicana Hastaneleri, anne adaylarına özel bir hizmet sunmak amacıyla geliştirdiği Doğum Paketi ile dikkat çekiyor. Bu özel sağlık hizmeti, SGK'nın ödediği tutar üzerinde kalan doğum masraflarını teminat altına alan bir Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünüdür.

Doğum Paketi Kapsamı

1. Doğum Teminatı:

Doğum teminatı, SGK kullanılması şartı ile sadece Medicana Hastanesi’nde yapılan normal doğum veya sezaryen işlemlerine ait doktor ve hastane giderlerini kapsar. Bu teminat, SGK tarafından karşılanan tutarın üzerinde kalan kısmı teminat altına alır. Detaylar şunlardır:

- Doktor ücreti

- 2 gün oda ve 2 gün refakat

- Ameliyathane kullanımı, narkoz

- İlaçlar ve sarflar

- Ameliyat öncesi ve sonrası rutin tetkikler

- Asistan ve anestezist ücreti

- Ağrı pompası (PCA)

- Bebek Paketi (Doğum salonunda ilk muayene, K vitamini uygulaması, Hepatit Aşısı, Kan Grubu Tayini, Direkt Coombs, Topuk kanı, Fenilketonüri)

2. Yatarak Tedavi Teminatı:

Poliçe süresince Medicana Hastaneleri’nde geçerli olan bu teminat, ameliyat, hastane yatış, yoğun bakım, standart tek kişilik özel oda, yemek ve bir refakatçi giderlerini yıllık 10.000 TL limitle koruma altına alır.

3. Hamilelik Rutin Muayene Teminatı:

Sadece hamilelik süresince yapılacak olan rutin muayeneleri kapsayan bu teminat, poliçe dönemi içerisinde ve hamilelik süresince 9 adet kullanım hakkı sunar.

Kimler Yararlanabilir?

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paketi'nden SGK kapsamında yer alan, 18-56 yaş arasındaki tüm anne adayları Medicana Hastaneleri'nde doğum yapmayı tercih edenler yararlanabilir.

Avantajlar

- Herhangi bir bekleme süresi olmaksızın doğum masraflarını teminat altına alma

- Yıllık 10.000 TL limitle Yatarak Tedavi teminatları

- Tercihe bağlı olarak ekleyebileceğiniz Hamilelik Rutin Muayene teminatı

- Medicana Hastanesi'nin Gebelik Okulu ve Doğum Sonrası Emzirme Eğitimi Paketi’ne erişim

- LAB ve Çocuk Kliniği indirim avantajları

Sompo Sigorta güvencesi ile sunulan Doğum Paketi, anne adaylarını beklemeksizin doğum sürecinde güvence altına alırken, bir dizi avantaj ve eğitim imkanı da sunuyor. Kendinizi güvende hissetmek için Doğum Paketi sizin yanınızda!"

Sompo Medicana Doğum Paket
Sompo Medicana Doğum Paket